Haber

Mansur Yavaş’tan ittifaksız seçim açıklaması: ‘Her halükarda iddialıyız’

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yerel seçimlerde ittifak kurulup kurulmayacağına ilişkin tartışmalara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Sözcü’den İsmail Saymaz’ın sorularını yanıtlayan Yavaş, “İttifak kurulamazsa ne olur?” O da “Her halükarda iddialıyız” yanıtını verdi.

‘4 MİLYONUN OYUNU İSTİYORUZ’

Yavaş’ın röportajından bir alıntı şöyle:

Akşener’in açıklamaları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Dört milyon seçmenimiz var. Herkesin oyununu istiyoruz, hepsi bu. Başka bir şey söylemek veya yorum yapmak istemiyorum. Önümüzdeki günlerde gerekirse açıklama yapacağım. Çünkü adaylığımız henüz kesinleşmedi. Bildiğiniz gibi CHP Parti Meclisi karar veriyor. Biz adayız diyerek çalışmalarımıza başladık.

CHP adaylığınızı neden açıklamadı?

Muhtemelen bugün veya yarın açılırlar, bekliyorum. Şu anda genel liderle bir araya gelebileceğimiz bir etkinlik olmadı.
Bence bunlar açık. Daha önce “Belediye başkanlarımız yollarına ve görevlerine devam edecekler” şeklinde bir açıklama yapılmıştı.
Geçtiğimiz günlerde Genel Başkan Yardımcısı Zeynel Emre, “Biz Ankara’da aday aramıyoruz, başarılı bir belediye başkanımız var” demişti.
ilan etti. Kendisine adaylığımı açıkladım.

Ne olacağını düşünüyorsun?

Kendime güveniyorum. Biz çok farklı bir belediyecilik ortaya koyduk. Memnuniyet anketi geçtiğimiz gün yayımlandı. Ankara’da
Memnuniyet yüzde 68. Yüzde 26,8’i mutlu değil. Bu da çalışmalarımızın kamuoyu üzerindeki etkisini gösteriyor.

TAM MAKALE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu