Haber

TAKSİM’DEKİ TERÖR SALDIRISINDA 8 YENİ GÖZALTI: 5 KİŞİ BULGARİSTAN’DA YAKALANDI

İSTİKLAL Caddesi’ndeki terör saldırısıyla ilgili yapılan yeni operasyonlarda toplam 8 kişi gözaltına alındı.Gözaltına alınanların 5’inin Bulgaristan’da yakalanırken bu şüphelilerin Bilal Hassan’ın kaçmasına yardım ettiği öğrenildi.

İstiklal Caddesi’nde meydana gelen bombalı saldırının ardından, polis saldırının failleri PKK/ YPG’li teröristler Ahlam Albashır ile Bilal Hassan’ın iletişime geçtiği kişilerin de peşine düştü. En son teröristlerin sınırdan geçmesini sağlayan 2 kişiyi gözaltına alan polis, yurt dışına kaçtığı değerlendirilen Bilal Hassan’a yardım ve yataklık ettikleri bedellendirilen 6 kişiyi daha yakaladı. Bu şüphelilerden 5’inin Bulgaristan’da gözaltına alındığı kaydedild. Böylelikle son 2 günde gözaltına alınanların toplam sayısı 8’e ulaştı.

Polisin gözaltına aldığı T.A., S.G., M.E.Y., M.E.A, H.A., H.A., S.C. ve H. kod isimli H.A. süreçleri için emniyete getirildi. Şüphelilerden birinin ise adliyeye sevk edildiği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu