Haber

Ünlü ekonomist Korhan Berzeg’den 52 gündür haber yok

BALIKESİR’de köpeğiyle gezdikten sonra kaybolan 83 yaşındaki ünlü ekonomist Korhan Berzeg’den 52 gündür haber alınamıyor. Eşi Angela Berzeg, 4 Ağustos Cuma günü Berzeg’in yerini bildiren kişiye 1 milyon lira ödül verileceğini duyurdu. Ödülün ardından Berzeg hakkında yeni bir duyuru olmadığı bildirildi.

83 yaşındaki ünlü ekonomist Korhan Berzeg, Balıkesir’de köpeğiyle yürüyüşe çıktıktan sonra ortadan kayboldu. Berzeg’in İngiliz eşi Angela Berzeg, 17 Haziran’da kaybolan 83 yaşındaki eşinin yerini öğrenip eşini görerek polis güçlerine ihbarda bulunan kişiye 1 milyon lira ödül verileceğini duyurdu. Angela Berzeg ve avukatı Emre Akkaş son durum hakkında bilgi verdi. Angela Berzeg, Korhan’ı çok özledik, aile onu çok özledi. Korhan, nerede olduğunu bilmiyoruz. Her gün hiçbir şey yapmadan haber bekliyoruz. Geçen cuma ödül koyduk oradan da haber yok hala bekliyoruz dedi. Angela Berzeg’in avukatı Emre Akkaş, “Berzeg ailesi ödül açıkladı. Bazı raporların geldiğini biliyoruz. Sonuçlanan ve somut bilgiye dönüştürülen bir rapor maalesef yok” dedi.

BAZI BİLDİRİMLERİN GELECEĞİNİ BİLİYORUZ

Avukat Emre Akkaş, ‘Bugün prestijiyle 52 gün oldu. Elbette güvenlik güçlerinin bölgede yoğun çalışmalar yaptığını biliyoruz, temas halindeyiz. Beklentimiz, Korhan Bey’in bir an önce bulunup, bir an önce evine dönmesidir. Tabii bu süreçte Berzeg ailesi de güvenlik güçlerinin çalışmalarına destek amacıyla ödül açıklamıştı. Bazı raporların geldiğini biliyoruz. Henüz kesinleşmiş, somut bilgilere dönüşmüş bir rapor yok. Umarız bu haber basın mensuplarının da desteğiyle duyurulur ve Korhan Bey bir an önce ailesine kavuşur.

DOĞRUDAN GENEL VEYA POLİSE BİLDİRMELERİ GEREKİYOR

Akkaş, ‘Vatandaşlarımızdan Korhan Bey’i sağlıklı bulan olursa; Polise, jandarmaya ve ilgili güvenlik güçlerine mutlaka haber vermeliler. Şu anda güvenlik güçlerimiz aktif olarak takip ediyor, söylendiği yerden bulup ailesine teslim edecekler. Bu bilgiler mutlaka bizimle paylaşılacak ve gereği yapılacaktır. Bunu Bayan Angela’nın avukatı olarak söylüyorum. Angela Hanım’a veya bize değil doğrudan jandarmaya veya polise haber vermeleri gerekiyor. Bu süreçte yeterli niyetli vatandaşlarımız kendilerine veya köpekleri Tina’ya benzeyen kişi veya köpekler gördüklerinde telefona sarılıp ihbarda bulunabilirler. Bunların bir kısmı iyi niyetle yapılırken bir kısmı da iyi niyetin kötüye kullanılmasıyla yapılıyor. Hem polis ekiplerinin hem de bizden ricamız lütfen asılsız ihbarlarda bulunmayınız. Görüldüyse veya köpeği Tina’ya benzer bir Doberman köpeği görüldüyse, bulunmalarına neyin yol açacağını bildirin. Maalesef asılsız raporlar da yapılıyor. Bunlar elbette güvenlik güçlerinin zamanını alıyor. Vatandaşlarımızdan da bu konuda duyarlı olmalarını bekliyoruz. Soruşturma şu anda kapalı. 10’uncu gün ve 52’nci günde polis ekiplerimiz ve güvenlik güçlerimiz tüm olasılıkları değerlendiriyor. Bize öne çıkan herhangi bir senaryo veya bilgi hakkında bilgi verilmedi. Korhan Bey’i sağ salim bulacağımızı ümit ediyoruz, ümidimiz bu sözleri kullandı.

serdivan-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu