Haber

AB Yüksek Temsilcisi Borrell: Erdoğan-Putin işbirliği endişe verici

Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasındaki işbirliğinin “çok endişe verici” olduğunu savundu. Alman Funke Medya Grubu ve T-Online’ın haberine göre Borrell, Avrupa Parlamentosu’na gönderdiği mektupta Putin ile Erdoğan arasındaki çıkarlar konusunda duyduğu paniğe de değindi.

“DEVAM EDEN YAKIN ORTAKLIK HAYAL KIRIKLIĞIDIR”

Sputnik’e göre Borrell mektubunda, Türkiye ile Rusya arasında derinleşen ekonomik bağların Moskova’nın yaptırımları aşmasına katkıda bulunabileceği için “büyük bir endişe kaynağı” olduğunu kaydetti. Rusya ile çok yakın bir ortaklık sürdürmesinin “rahatsız edici” olduğunu söyledi. Türkiye’nin yaptırımlara dahil edilmemesinden duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

AB ile Türkiye arasında hem sivil hem de askeri amaçlarla kullanılabilecek ‘çift amaçlı’ mallar da dahil olmak üzere eserlerin serbest dolaşımını garanti eden Gümrük Birliği’nin kurulduğuna işaret eden Borrell, Türkiye’nin bunu yapmamasının değerli olduğunun altını çizdi. bu eserlerle ilgili olarak Rusya’ya herhangi bir ‘geçici çözüm’ önermek. . (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu